Regulamin rejestracji do gabinetu
i polityka prywatności
- Gabinet OKOIOCZKO świadczy usługi polegające na rezerwacji wizyty lekarskiej drogą elektroniczną.
- W celu umówienia się na wizytę lekarską należy podać w odpowiednim formularzu on-line na stronie okoioczko.pl określone dane osobowe:
- Imię i nazwisko
- Numer telefonu
- Adres e-mail
- Datę i godzinę wizyty
- Usługa rezerwacji wizyty jest bezpłatna. Cena porady lekarskiej ustalana jest przez każdego lekarza indywidualnie, a informacja o niej podana jest na stronie internetowej.
- Wysyłamy potwierdzenie umówienia wizyty w postaci e-maila, bezpośrednio po umówieniu wizyty drogą elektroniczną
- Wysyłamy przypomnienie o wizycie na 1 – 2 dni przed jej terminem w postaci e-maila lub drogą telefoniczną.
- W przypadku rezygnacji pacjenta z wizyty, prosimy o niezwłoczne poinformowanie rejestracji drogą elektroniczną lub telefonicznie – tel. 888539106.
- Imię i nazwisko
- Numer telefonu
- Adres e-mail
- Datę i godzinę wizyty
STOSOWANIE ATROPINY – instrukcja dla rodziców
W uzasadnionych przypadkach lekarz może zdecydować się na badanie wady wzroku po zastosowaniu kropli ocznych – Atropiny.
Atropina jest lekiem bardzo silnie działającym zarówno na oczy, jak i ogólnoustrojowo. Jest ona niezbędna aby jak najdokładniej określić wadę wzroku u małego dziecka w wybranych przypadkach np. zez, różnowzroczność, niedowidzenie…
Jak stosować atropinę?
O ile lekarz nie zaleci inaczej, atropinę stosujemy od 3 do 5 dni, dwa razy dziennie (rano i wieczorem), po 1 kropli do każdego oka. Należy uważać, aby była to jedna kropla, a nie kilka kropel wpuszczonych na raz!
Atropina działa silnie na oczy: przez kilka dni po pojedynczej dawce atropiny pozostaną szerokie źrenice oraz pogorszone widzenie z bliska.
Najczęściej występujące działania ogólnoustrojowe atropiny: przyspieszone bicie serca, gorączka, pobudzenie psychoruchowe, przekrwiona, sucha skóra. Te objawy mogą pojawić się u osób nadwrażliwych (to nie są objawy uczuleniowe) lub w skutek przedawkowania.
Jeśli powyższe objawy ogólnoustrojowe są nasilone, należy przerwać stosowanie atropiny. Jeśli są bardzo mocno nasilone należy udać się do lekarza pediatry lub na izbę przyjęć szpitala.
Badanie okulistyczne będzie przeprowadzone wtedy po niepełnej dawce.
ATROPINA MUSI BYĆ PRZECHOWYWANA POZA ZASIĘGIEM DZIECI.
Po wykorzystaniu lek niezwłocznie usunąć z domu.
